پاسخ روسیه به اتهامات آمریکا علیه ایران + کیهان: رابط بی‌بی‌سی سر از جشنواره فجر درآورد؟ – آخرین اخبار روز

خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی» نوشت: “واسیلی نبنزیا” نماینده دائم روسیه در سازمان ملل‎ اعلام کرد که کشورش دلیلی نمی‌بیند که تحقیقات خاصی علیه ایران در عرصه سازمان ملل صورت بگیرد
نماینده روسیه به مقامات آمریکایی گوشزد کرد که در ساختار سازمان ملل کمیته ویژه تحریمها وجود دارد که وظیفه آن بررسی عملکرد کشورها و ارائه چنین نتیجه‌گیری‌هایی هست و اگر ایران قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کرده باشد، این کمیته قطعاً اعلام خواهد کرد.

نبنزیا تأکید کرد: «ما باید ابتدا درک کنیم که خانم هیلی از چه صحبت می‌کند، برای اینکه اظهارات نامشخص و بدون دلیل منطقی اصلاً تعیین کننده و قابل استفاده نیستند. ما باید دلایل و شواهد ببینیم. چگونه می‌توان مسئله‌ای را بررسی کرد، قبل از آنکه بدانیم واقعیت امر چیست؟».

خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی» نوشت: “واسیلی نبنزیا” نماینده دائم روسیه در سازمان ملل‎ اعلام کرد که کشورش دلیلی نمی‌بیند که تحقیقات خاصی علیه ایران در عرصه سازمان ملل صورت بگیرد. وی شب گذشته این مطلب را در پاسخ به سؤالی در این زمینه از سوی خبرنگاران، عنوان کرد.
این دیپلمات روس همچنین سخنان “نیکی هیلی” نماینده دائم آمریکا در شورای امنیت را که مانند سایر مقامات آمریکایی ایران را به ارسال موشک به یمن و توسعه برنامه‌های موشکی ممنوع‌شده از سوی سازمان ملل متهم کرده، پاسخ داد.

——————-

کیهان نوشت: شنیده‌ها حاکی است برخی افراد بد‌سابقه و از جمله فردی که قرار بود زمینه‌ساز گزارش هر شب بی‌بی‌سی فارسی از جشنواره فیلم فجر در سال ۸۸ باشد، اکنون، گردانندگان پشت صحنه جشنواره فیلم فجر هستند!

برخی از عناصر تندرو منتسب به اردوگاه بنیاد فارابی نظیر «م
کیهان نوشت: شنیده‌ها حاکی است برخی افراد بد‌سابقه و از جمله فردی که قرار بود زمینه‌ساز گزارش هر شب بی‌بی‌سی فارسی از جشنواره فیلم فجر در سال ۸۸ باشد، اکنون، گردانندگان پشت صحنه جشنواره فیلم فجر هستند!

جا دارد دبیر این دوره از جشنواره، کمی محتاطانه به نظرات افراد پیرامون خود عمل کند.

حضور این افراد با افراط‌گرایی‌های سیاسی در میان گردانندگان جشنواره، با توجه به وضعیت ناامیدکننده جشنواره امسال تئاتر فجر این نگرانی را ایجاد می‌کند که جشنواره فیلم فجر نیز همچون جشنواره تئاتر از مسیر اصلی خود خارج شده و به محلی برای جولان افراد و جریان‌های ضد‌فرهنگی و بدسابقه تبدیل شود.

برخی از عناصر تندرو منتسب به اردوگاه بنیاد فارابی نظیر «م.ا» که در سال ۸۸ در پی زمینه‌سازی برای گزارش هر شب بی‌بی‌سی از جشنواره فیلم فجر بود، اکنون در پشت صحنه جشنواره سی و ششم قرار دارند و در واقع از چهره سفید دبیر فعلی جشنواره به عنوان پوشش استفاده می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *