نقاب طارمی روی صورت منشا – آخرین اخبار روز

وب‌سایت نود: این روزها جای خالی طارمی اصلا احساس نمی‌شود. هم به‌خاطر گل‌‌هایش که حالا علیپور به خوبی جای او را پرکرده و هم به خاطر موقعیت‌از دست‌دادن‌هایش که جانشین شایسته‌ای مثل منشا دارد
بازیکنی که در ابتدای حضورش در ترکیب پرسپولیس به خاطر پاس ندادن از همبازیانش دلگیر بود حالا در چهار بازی فقط ۱۵ موقعیت را از دست داده است و فقط یک توپ را تبدیل به گل کرده. برای مثال در بازی با سپاهان، منشا در مقابل دروازه جایگیری کرده و از علیپور می‌خواهد تا توپ را به او پاس بدهد. علیپور اما با سماجت سه بار خودش توپ را به سمت دروازه شلیک می‌کند و در نهایت آخرین ضربه او تبدیل به گل می‌شود. درست است که منشا موقعیت بهتری نسبت به علیپور در مقابل دروازه داشت اما اصلا مشخص نبود که اگر علیپور توپ را به او پاس می‌داد سرنوشت آن توپ به کدام یک از ضربه‌هایی که در این عکس نمایش داده شده تبدیل می‌شد.

در این عکس فقط موقعیت‌های حساس پرسپولیس لحاظ شده است و موقعیت‌های کم‌اهمیت‌تری که منشا از دست داده در نظر گرفته نشده است. نقاط سیاه مقصد توپ‌هایی است که منشا به سمت دروازه زده است و ضربات قرمز هم دو ضربه اوست که در میانه میدان توسط دروازه‌بان و مدافع حریف بلاک شده و به دروازه نرسیده است.

وب‌سایت نود: این روزها جای خالی طارمی اصلا احساس نمی‌شود. هم به‌خاطر گل‌‌هایش که حالا علیپور به خوبی جای او را پرکرده و هم به خاطر موقعیت‌از دست‌دادن‌هایش که جانشین شایسته‌ای مثل منشا دارد. جواهر سیاه پرسپولیسی‌ها که برای تقویت خط حمله پرسپولیس از پیکان راهی این تیم شد تاکنون فقط جانشینی برای طارمی روی اعصاب هواداران بوده است. بازیکنی که در پیکان توانست با ۱۵ گل در رده سوم گلزنان لیگ برتر قرار بگیرد هیچ شباهتی به مهاجم این روزهای پرسپولیس ندارد و بار خط حمله را علیپور به تنهایی به دوش می‌کشد.

اگرچه بررسی گل‌های منشا در پیکان هم نشان می‌دهد که او با پیراهن این تیم هم گل‌زن بازی‌های بزرگ نبود و این که او در یک تیم بزرگ هم گلزن نباشد شاید چندان عجیب نیست. عکس زیر ضربات منشا به دروازه حریفان را در چهار بازی آخر این تیم نشان می‌دهد. چهارهفته‌ای که در آن یک گل زده و یک توپ را هم به تیرک دروازه کوبیده است و بقیه ضربات او حاصلی برای تیم برانکو نداشته است. 

نقاب طارمی روی صورت منشا

البته در مقایسه طارمی و منشا، فقط می‌شود موقعیت از دست دادن هر دو بازیکن را با هم مقایسه کرد و شباهت دیگری با هم ندارند. منشا نه به اندازه طارمی گل زده است و نه حتی مانند او در بازیسازی شرکت داشته و نه پاس گل داده است. نقش گلزنی طارمی را، علیپور در پرسپولیس پر کرده و منشا هم به جای او موقعیت خراب می‌کند. صفر پاس گل از ابتدای فصل نشان‌دهنده ضعف منشا در بازیسازی و گلسازی برای هم‌تیمی‌هایش است. منشا فصل گذشته در آسیا آمار فوق‌العاده‌ای داشت و در ۴ بازی توانست سه گل به ثمربرساند. هواداران پرسپولیس امیدوارند با شروع بازی‌های آسیایی، مجددا درخشش منشا شروع شده و او به مهاجم موردنظر آنها در این روزهای حساس تبدیل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *