اسرائیل باید «دولت منفور» اعلام شود – آخرین اخبار روز

خبرگزاری فارس: «مایکل لینک» بازرس ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز گذشته (پنجشنبه) تاکید کرد باید اسرائیل را یک «دولت منفور و غیرقانونی» اعلام کرد تا اشغالگری پایان یابد
خبرگزاری فارس: «مایکل لینک» بازرس ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز گذشته (پنجشنبه) تاکید کرد باید اسرائیل را یک «دولت منفور و غیرقانونی» اعلام کرد تا اشغالگری پایان یابد.
به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم پست» وی با درخواست از سازمان ملل برای غیرقانونی اعلام کردن اشغالگری صهیونیست‌ها، افزود اسرائیل مانند کره‌شمالی است، اقتصاد آنها به تجارت بین‌المللی مخصوصا آمریکا و اروپا وابسته است که چنین امری (تغییر وضعیت آن در سازمان ملل) می‌تواند به جامعه جهانی برای فشار آوردن به آنها کمک کند.

وی در انتقاد از رویکرد فعلی سازمان ملل گفت: «ما اکنون اسرائیل را یک اشغالگر قانونی سرزمین‌های فلسطینیان می‌دانیم. (اما) اگر ما اکنون این وضعیت را به یک اشغالگری غیرقانونی تغییر دهیم، فشار بر جامعه بین‌المللی برای عدم همکاری با اسرائیل در صورت تداوم اشغالگری افزایش می‌یابد.»

لینک طی نشست خبری در نیویورک با تاکید بر لزوم تغییر وضعیت اسرائیل در سازمان ملل از یک «دولت تابع قانون» به یک «دولت منفور» گفت این اقدام باعث خواهد شد به اشغالگری در اراضی فلسطینیان پایان دهند.

لینک همچنین از کمیته سوم سازمان ملل خواست قطعنامه‌ای را تنظیم و به صحن عمومی ارائه کنند تا درپی آن جامعه بین‌المللی اهرم فشاری علیه اسرائیل به دست بیاورد.

این مقام ارشد سازمان ملل ادامه داد اگر اسرائیلی‌ها ببیند نمی‌توانند برای سفر به خارج، روادید دریافت کنند یا ببینند که نمی‌توانند قراردادهای تجاری با اروپا ببندند یا اینکه به ناگاه شاهد پایان یافتن همکاری‌های نظامی، اقتصادی و علمی با خود باشند؛ مجبور می‌شوند که رفتار خود را به صورت گسترده‌ای نسبت به فلسطینیان تغییر دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *