7 هنرمند ایرانی که پرونده‌ی قضایی دارند – آخرین اخبار روز

روزنامه هفت صبح: مسائل مالی، قتل، حمل مواد مخدر و… از جمله اتهاماتی بوده که در سال های اخیر بعضی هنرمندان سینما و تلویزیون با  آن درگیر شده اند

«ماه خدا» و «یاد خدا» نام برنامه هایی است که فرزاد جمشیدی با آن ها برای افکار عمومی شناخته شد. ظاهر و نحوه اجرای او شبیه مجری های دهه 60 و 70 بود اما حضور او در ویژه برنامه سحر ماه رمضان باعث مورد توجه قرار گرفتن او شد. او تور استانبول ریاست دفتر هماهنگی و سازماندهی مجریان سیما را برعهده داشت. حتی در سال 86 هم برای مدت کوتاهی مدیر کل روابط عمومی وزارت بازرگانی بود. چند ماه بعد اما دچار دو پرونده قضایی شد.

7 هنرمند درگیر پرونده های قضایی 

امیر تتلو تا الان چند مرتبه بازداشت شده که حداقل دو بار تور برزیل این بازداشت ها بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشته و مقامات عالی نظامی و قضایی درباره آن اظهار نظر کردند. یک مرتبه در آذرماه 92 مسعود زاهدیان رییس پلیس امنیت اخلاقی اعلام کرد این خواننده دستگیر و به قوه قضاییه سپرده شده است. بار دوم هم شهریور ماه سال پیش بود که 62 روز را در زندان گذراند. شهریور ماه سال پیش امیر تتلو پاس از آن که به دادسرا احضار شد، یک فایل صوتی توهین آمیز خطاب به بازپرس تور ارمنستان دادسرای فرهنگ و رسانه منتشر کرد.

 7 هنرمند درگیر پرونده های قضایی

همین مسئله وضعیت پرونده او را پیچیده تر کرد. کار تا جایی ادامه پیدا کرد که تتلو 62 روز را در زندان سپری کرد. پس از آن که عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت این خواننده در جلسه محاکمه تور مالزی از اقدامات خود عذرخواهی کرده و شاکی او رضایت داده است، آزاد شد. در ماجرای آزادی او گفته می شد چهره هایی مثل عباس جدیدی هم وساطت کرده اند.

امیرمحمد زند در یک گفت و گوی تصویری گفته که اواخر دهه 70 شمسی وقتی مشغول پسری کردن دوران خدمت سربازی خود در یزد بوده یکی از هم خدمتی هایش با اسلحه او خودکشی می کند و همین مسئله زمینه ساز بازداشت او به عنوان قاتل می شود. در نهایت او بعد از تور هوایی شیراز انجام تحقیقات تبرئه می شود و همین ماجرا سوژه یکی از قسمت های سریال «به دنیا بگویید بایستد» می شود.

7 هنرمند درگیر پرونده های قضایی 


7. حمید صفت

فرزان طهری مدل و بازیگر ایرانی- سوئدی است که 4 سال پیش در دوبی به اتهام حمل کوکایین به حبس ابد تور سنگاپور محکوم شد. او در دوران بازداشت این اتهام را تکذیب کرد و گفت این یک توطئه است. در سال 92 یک کمپین اینترنتی برای حمایت از او به راه افتاد و چهره هایی مثل سیروان خسروی و بهرام رادان از او حمایت کردند. در دادگاه تجدیدنظر حکم حبس ابد او به 10 سال زندان کاهش پیدا کرد.

7 هنرمند درگیر پرونده های قضایی 

1. قیمت تور خارجی فرزان اطهری


2. فرزاد جمشیدی

حمید صفت متولد مرداد 1372 در تهران است. با این حساب او حالا تازه 24 ساله شده و درگیر یک پرونده قتل است. او اعتراف کرده که با ناپدری اش درگیر شده و همین احتمالا باعث مرگ او شده است. حمید ص در سال های اخیر تک ترانه هایی را به سبک رپ خواند و ویدئو کلیپ های آن او را به شهرت رساند.

7 هنرمند درگیر پرونده های قضایی 

او تور زمینی تبریز ابتدا با یک عابر پیاده تصادف کرد که خانواده متوفی بدون گرفتن دیه رضایت دادند. بار دوم اما یک تصادف دیگر منجر به جرح پیش آمد که این بار گلپایگانی مجبور شد راهی زندان شود. خودش می گوید در دوران زندان چون از اموالش دور بوده بدهی بالا آورده اما تور اروپا به هر حال به دلیل مسائل مالی دوران محکومیت اش را تا سال های بعد طول کشید. تا اینکه در بهمن 93 اعلام شد با کمک ستاد دیه و خیرین، گلپایگانی از زندان آزاد شد. چند سالی دوباره از او خبری نبود تا اینکه در جریان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری 96 دوباره سر و کله این بازیگر تلویزیونی پیدا شد. او با شعار «ریشه کن کردن مواد مخدر» در انتخابات ثبت نام کرد که طبعا تایید صلاحیت هم نشد. جواد گلپایگانی متولد آموزش تعمیرات موبایل رایگان 1329 است.

روزنامه هفت صبح: مسائل مالی، قتل، حمل مواد مخدر و… از جمله اتهاماتی بوده که در سال های اخیر بعضی هنرمندان سینما و تلویزیون با  آن درگیر شده اند. حمید ص اولین هنرمندی نیست که به دلیل ارتکاب جرم با برخورد قضایی مواجه شده. قبل از او چهره های دیگری هم از خانواده سینما، تلویزیون و موسیقی بوده اند که درگیر این پرونده ها شدند. از بعضی رفع اتهام شد و بعضی دیگر تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ دوران محکومیت خود را سپری کردند و بعد آزاد شدند. ما 7 پرونده ای که در سال های اخیر در مورد هنرمندان مطرح شده را مرور فهرست کردیم. این ها البته مواردی هستند که نام متهمین به صورت کامل (و نه به صورت اختصاری) در رسانه ها اعلام شده. ورزشکاران را هم از این فهرست حذف کردیم.

جواد نظری گلپایگانی را احتمالا متولدین نیمه اول دهه شصت به قبل فقط می شناسند. او با بازی در نقش «آتقی» در سریال آینه عبرت تور مسکو به شهرت رسید. او تهیه کنندگی دو فیلم از محمدرضا اعلام و رضا میرلوحی را هم برعهده داشت. جواد گلپایگانی بعدتر درگیر ماجراهایی شد که او را به کلی از فضای سینما و تلویزیون دور انداخت.

 

 7 هنرمند درگیر پرونده های قضایی

دوشنبه 22 شهریور ساعت چهار صبح، یک 206 صندوقدار تور لحظه آخری یزد که با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت در حرکت بود، با دو کارگر شهرداری که در حاشیه بزرگراه حکیم مشغول عملیات آبیاری بودند، تصادف کرد. هر دو کارگر افغان بودند. اولی فوت کرد و دومی چند روزی در بیمارستان بستری بود. همان زمان سایت انتخاب درباره این ماجرا نوشت: «غزل حشمت در بازداشتگاه به سر می برد. هنرمندان و جمعی از مرد خیر در تلاش هستند با جمع آوری وجه و پرداخته دیه غزل حشمت را از زندان آزاد کنند.»

7 هنرمند درگیر پرونده های قضایی 


4. خرید بلیط هواپیما غزل حشمت

فعالیت های غزل حشمت البته محدود به حضور در ویدئو کلیپ های داخلی اوایل دهه 80 شمسی بود اما بازیگری که در هنگام سانحه همراه او بود اسم و رسم بیشتری داشت. خودرو متعلق به یکی از بازیگران مرد تئاتر تور اصفهان نوروز 97 و تلویزیون بود که در گزارش ها آمده بود خود او در خودرو حضور داشته.

امیرمحمد زند متولد1357 است و در فیلم هایی مثل اتوبوس شب و تقاطع بازی کرده. در تلویزیون هم سریال هایی مثل ماه و پلنگ، فوق سری و شاید برای شما هم اتفاق بیفتد با بازی او پخش شده.

 
اطهری از داخل زندان یک ترانه به نام «زندگی ام را نجات بده» خطاب حاکم دوبی خواند. موزیک ویدئوی آن را به دست حاکم دوبی رساندند و خلاصه تور سریلانکا در سال 2015 در روز ملی امارات او پس از دو سال و هفت ماه آزاد شد. فرزان اطهری متولد 1363 است و تا 4 سالگی در ایران زندگی کرده. حالا هم پس از آزادی به داخل ایران رفت و آمدهایی دارد. او سابقه بازی در فیلم های چهل سالگی به کارگردانی علیرضا رییسیان و شبانه روز به کارگردانی امید بنکدار را هم دارد.


5. امیر تتلو

شاکی اول مدعی العموم بود. گفته می شد دادستانی کل کشور به تور کرمان زمینی علت شعر طعنه آمیزی که در رادیو درباره قضات خوانده از او شکایت کرده اما درنهایت با اعلام رضایت شاکی مختومه شد. پرونده دومی که پای جمشیدی در آن گیر بود مربوط به یک شاکی خصوصی بود. شاکی پرونده می گفت توسط این مجری تلویزیونی اغفال شده اما چند ماه بعد او هم اعلام رضایت کرد. در نهایت فرزاد جمشیدی با انتشار نامه ای برای همیشه با تلویزیون خداحافظی کرد.


6. امیرمحمد زند


3. تور مالدیو جواد گلپایگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *